Nieoficjalnie: Mistrzowie Gdańska!

Nieoficjalnie: Mistrzowie Gdańska!

V  B413

Chłopcy z Fregaty wśród najlepszych w województwie!!!
W eliminacjach ogólnopolskiego turnieju "Z podwórka na stadion" uczniowie klasy I D pokonali wszystkich przeciwników z Gdańska: 1:1, 3:0, 6:0, 3:1 (I etap) i 8:0, 2:0, 4:2 (II etap).
Oznacza to, iż zdobyliśmy nieoficjalne Mistrzostwo Gdańska szkół podstawowych w kategorii 8-latków! Możemy pozwolić sobie na takie określenie, dlatego że, turniej ten jest najbardziej popularny w Polsce. Udział w nim bierze ponad 250 tyś. dzieci (tylko w trzech kategoriach wiekowych), są to największe tego typu rozgrywki w Europie.
W trakcie pierwszego etapu, rozgrywanego we wtorek 28 października, naszym piłkarzom kibicowali koledzy z klasy. Warto podkreślić takie zachowanie, ponieważ w pamięci pozostanie nam fantastyczny wspólny doping rodziców, dziadków, kolegów i rezerwowych! Niesieni taką pomocą, chłopcy doskonale radzili sobie na boisku. Znamienne też, że każdy zawodnik w równym stopniu dołożył się do sukcesu (wszyscy spędzili na boisku tyle samo minut.
Drugi etap był jeszcze większym wyzwaniem. Okazało się jednak, że wytrenowani i doświadczeni codziennymi szkolnymi pojedynkami reprezentanci Fregaty poradzili sobie jeszcze lepiej! 
Z niecierpliwością będziemy teraz oczekiwać Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę 2015 roku.
 
W Finale Wojewódzkim reprezenacja Fregaty po wyjściu z grupy uległa w ćwierćfinale jak się okazało późniejszym zwycięzcom z Akademii Piłkarskiej Człuchów. Tak więc nieoficjalnie rozgrywki zakończyliśmy na 5 miejscu w województwie!!
 
W kolejnych latach drużyna ta, jak i inne z naszego UKS rozgrywała tylko kilka turniejów rocznie odnosząc wiele zwycięstw. O ich szczegółach i suksesach innych drużyn postanowiliśmy jednak już nie informować. Wyniki przecież nie są najważniejsze! :)